X Cross Roller Linear Stages, SEMX60-AC, Micrometer Manual Fine Tuning, 60 * 60mm, Aluminium Alloy, Machining, for Production Machinery, Testing Equipment, Quantitative Movement
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
17
quantity
Product details
Category
[sturdy Material] Made of aluminium alloy with black anodized surface for durability and longevity. [Fine-tuning Capability] Ideal for fine-tuning displacement, ​​​ positioning, and quantitative movement. [Wide Application] Widely used in production machinery, testing equipment, and optical experimental measurement. [Precise Positioning] Features ​​​ machining and ​​ for accurate adjustments. [Brand New Quality] 100% Brand new and ​​, ensuring reliability and superior performance. Spec: Features: 1. 100% brand new and ​​ 2. Made of aluminium alloy material with black anodized surface, it is sturdy. 3. This is a single X for linear ​​ sliding track. 4. ​​​ machining and ​​ 5. Widely used in production machinery, testing equipment, optical experimental measurement, fine-tuning displacement, ​​​ positioning, quantitative movement, etc. Specification: Condition: 100% Brand New Model: SEMX60-AC Material: Aluminium Alloy(black anodized surface) Table Size: 60*60mm Load Resistance: 49.0N Stroke: ±6.5mm Centimeter Card Accuracy: 0.01mm Parallelism: 30um Moving Parallelism: 10um True Straightness: 3um Moving Distance Adjustment: Micrometer Differential Head Sliding Track: Linear ​​ Rail Type: Cross Roller Type Weight: Approx. 300g / 10.6oz Size: Approx. 119.3 * 72 * 24.5mm / 4.7 * 2.8 * 1.0in Package List: 1 * Linear Stages Note: New-​>​​ and old-​>​​ are shipped randomly
  • [Precise Positioning] Features machining and for accurate adjustments.
  • [Brand New Quality] 100% Brand new and , ensuring reliability and superior performance.